

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Max Supply Current | 62 mA |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Nominal Supply Current | 62 mA |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Operating Supply Current | 62 mA |
Stock: 323
Distributors
pcbx
Unit Price$6.15207
Ext.Price$6.15207
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.15207 | $6.15207 |
| 10 | $4.81240 | $48.12400 |
| 25 | $4.47470 | $111.86750 |
| 50 | $4.29273 | $214.63650 |
| 100 | $4.11820 | $411.82000 |
| 300 | $3.97464 | $1192.39200 |
| 500 | $3.83607 | $1918.03500 |
| 1000 | $3.69244 | $3692.44000 |
| 3000 | $3.67659 | $11029.77000 |
| 5000 | $3.66081 | $18304.05000 |
